Brumov - sobota 10.10.2015 - umělá tráva-zataženo 8 stupňů - rozhodčí Blažek

FC ELSEREMO Brumov - TJ Štítná 3:1 (1:1)

Branky a asistence:  24´ Marek Filák, 83´ Dan Mana (), 84´Adam Pecha ()

Sestava: Karel Krahulec (C) - Jakub Struhař, Ondra Polách, Marek Filák, Michal Martinka (88´ Jakub Fojtík) - Jirka Vítek, Dan Zvoníček, Tadeáš Liška – Matěj Kubiš (85´ Pepa Kolínek), Dan Mana, Adam Pecha

Trenéři: Franta Machů a Ivan Pecha Vedoucí: Tomáš Doležal

Než jsem chtěl psát hodnocení zápasu proti Štítné, tak jsem navštívil stránky Štítné a přečetl si jejich komentář k utkání. A zjistil jsem, že jejich hodnotitel byl asi na úplně jiném zápase, hlavně za věty: " Ve druhé poločase jsme se dostávali do šancí  a tu nejvyloženější  Šimoník neproměnil ,protože jeho lob přes brankáře domácích minul také branku.  Do 83 min. se soupeř o výsledek obával. Domácí využili chyby rozhodčího ,kdy neodpískal jasný faul na Malaníka na  půlící čáře a po přečíslení naší obrany šli do vedení-2:1." Druhý poločas totiž byl plně v naší režii a to, že to skončilo pouze 3:1 může Štítná děkovat pouze naší neschopnosti dát branku i z té nejvyloženější pozice. Protože to co v první půli nedal Dan Zvoníček, Mára Filák a ve druhé pak třeba Adam Pecha a další, tak to bylo trestuhodné. Štítná mě v ničem nepřekvapila. Malé hřiště plně vyhovovalo jejich stylu hry založeném na neskutečné bojovnosti, která nám chyběla a některým hráčům i dlouhodobě chybí. Zato si taky vyslechli v poločase takovou bouřku, jakou jsem snad ještě za 16 let mé trenérské kariéry neudělal. Přesto jsme od počátku byli lepším týmem a měli míč více na kopačkách. Ano Štítná z první střely na bránu trefila krásně břevno a pak Malaník ze druhé dal branku, ale to bylo vše. No a ve druhé půlce jsme byli lepší my a nevím o jakých šancích Štítná hovoří, neboť žádné neměla. Jediný náhodný lob ? Toť vše. Zatímco my spalovali neskutečné tutovky. Když prostě ani z metru nedáte míč do prázdné brány, tak je logické, že se prostě střelecky a pak i herně trápíte. Bylo to obdobné jako v Nedašově. O jedné brance. Ta naše vítězná bohužel přišla až 7 minut před koncem a sice šmudlou gólem Dana Many, ale konečně jsme odčarovali naše dočasné střelecké prokletí. Hned nato se konečně ze své čtvrté šance trefil i Adam, a kdyby se hrálo ještě dalších deset minut, tak věřím, že bychom těch branek dali ještě víc, protože hosté odešli herně úplně. Bylo to prostě o tom jednom gólu. Já Štítné neupírám fakt, že hrají jejich tři mužstva v KP a v drtivé většině s vlastními hráči. A líbí se mi jejich přístup a nezměrné nasazení, které naopak postrádám nejen u některých hráčů brumovského dorostu ale i mužských týmů, když u některých je to jenom o tom, se tam jít takříkajíc "vyprdět". Ale co mi u funkcionářů Štítné vadí, je jejich absence soudnosti obecně. Takové ty prohlášení:" za rok se potkáme v divizi apod. " jsou opravdu úlety. To že je Malaník nadprůměrný ba dokonce výborný hráč ročníku 2001 (věkem ještě žák) je mi známo, ale aby hrál a střílel branky za dorost a za dvě hodiny už hrál další celý zápas za Štítnou za žáky a tak je to prakticky týden co týden a pak tvrdit, jak máme vše úžasné, tak to je trochu mimo realitu. Bez Malaníka už loni by Štítná spadla v žácích, letos je to samé. Vždyť ze 16 branek SŽ dal on sám 12. Chtěl bych vidět, kdyby jim kupříkladu Slovácko jej sebralo, tak jako nám vzali klíčové Šenkeříka a Gabriše. Prostě žákovský a i dorostenecký fotbal je hlavně o rozdílových hráčích. Jak říkám, Štítná má můj obdiv za to, kam se ve fotbale dostala, ale trošku té pokory by neuškodilo pánové. A komentář k zápasu dorostu tak jenom má slova potvrzuje, protože kdo na utkání byl, tak ví, že ač jsme hlavně v první půli nehráli dobře, tak pořád jsme byli lepší a měli daleko více šancí dát branku, kdy výsledek 3:1 je v konečném součtu ještě docela milosrdný.